Reacher atakuje

Reacher atakuje

13 marca 2021 Wyłącz przez Felicja

Lee Child to jeden z takich twórców, który jest doskonale znany swoim czytelnikom ze wspaniałych powieści. Ma ich wiele na koncie, ale to liczna seria o Jacku Reacherze jest tą najbardziej popularną. Chyba można powiedzieć, że już kolejne pokolenie zapoznaje się z bohaterami byłego wojskowego, który nigdzie długo nie może zagrzać miejsca. Do tej pory na rynku ukazało się 24 tomy tej wspanialej serii. Rok 2021 to kolejna nowość, jeżeli chodzi o ten cykl powieści. Czas na tom 25 pt. Strażnik. Jack Reacher (https://www.taniaksiazka.pl/straznik-jack-reacher-lee-child-p-1492340.html). Lee Child zaprosił tym razem do współpracy Andrew Childa – swojego brata.

“Czas przeszły”

Zanim przyjdzie czas na to, aby poznać tom 25, to warto wspomnieć o części 23. Reacher podczas jednej ze swoich podróży odkrywa drogowskaz do miejsca, gdzie nigdy nie był, a z którym (przez ojca) jest związany. Postanawia, że uda się do miasteczka skąd pochodzi jego ojciec, aby odnaleźć jakieś ślady przeszłości. W pobliżu tego miasteczka dwójce Kanadyjczyków psuje się auto i są oni zmuszeni do tego, aby zatrzymać się w tym samym miejscu co Reacher. Chociaż wszystko wskazuje na to, że wszyscy powinni się stąd wynosić jak najszybciej. Główny bohater stara się dowiedzieć czegoś o swoim ojcu, ale tak jakby słuch o nim zaginął. Reacher czuje, że będzie musiał się nieźle postarać, aby się czegokolwiek dowiedzieć. Jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że przez to wpakuje się w nie lada kłopoty. Tylko dlaczego powiązani z tym będą Kanadyjczycy?

“Strażnik”

Jack Reacher załatwił jedną sprawę w pewnym barze, gdzie powiesił pod sufitem właściciela tego “uroczego” przybytku. Nie zajęło mu to na szczęście dużo czasu, dlatego mógł wyruszyć dalej, w swoją podróż. 120 km dalej bohater zatrzymuje się na kawę. Nawet nie przeczuwa, że ta przerwa, która miała trwać przecież tylko chwilę, zmieni znowu jego plany. Jack jest świadkiem tego jak 4 osiłków próbuje porwać wątłego mężczyznę. Oczywiście, nasz bohater spieszy z pomocą i…pakuje się w nie lada kłopoty. Ofiarą, którą uratował jest Rusty – miejscowy informatyk. Społeczność miasteczka chciała mu się “odwdzięczyć” za coś, czego Rusty tak naprawdę nie zrobił. Tylko, że nikt nie jest skłonny mu uwierzyć. Reacher czuje, że albo pomoże Rusty’emu wyjaśnić o co chodzi, albo po jego wyjeździe informatyk…szybko zginie. Jack postanawia więc dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi i kto jest odpowiedzialny za cyber atak, który sparaliżował całe hrabstwo. Reacher i Rusty jeszcze nie wiedzą z jakimi siłami przyjdzie im się mierzyć.